neděle 22. května 2016

Praha - Prague - Прага - 布拉格 - Prag
Hi people!
Dnešní článek bych chtěla věnovat hlavnímu městu České republiky - Praze. Osobně si myslím, že pro (nejen) cizince musí být Praha úžasné město, něco jako pro nás (mě) například Londýn nebo Barcelona. Upřímně - kdo z vás jde po Praze a řekne si: "Wow, ta katedrála sv. Víta je ale nádherná!". Myslím, že Vás moc není. Ale tomu se dnes nehodlám věnovat.
Sama do Prahy jezdím, kromě víkendů, každý den kvůli škole. Do centra se však bohužel nedostanu. Jednak kvůli času a také kvůli metru. Nevlastním totiž žádnou Opencard nebo Lítačku. Proto je pro mě Praha tak fascinující. Chtěla bych sem napsat pár míst, které by měla většina lidí vidět či navštívit. Zde je jejich seznam:¨

1) Lennonova zeď

Prostě láska a mír. V dnešní době snad všichni vědí, kdo je - tedy spíš byl - John Lennon. Byl to člen hudební skupiny The Beatles a ovlivnil vývoj rockové hudby 20. století. 

2) Tančící dům  

Tančící dům je nepřehédnutelná a velmi nápaditá stavba, která se stala nedílnou součástí Prahy. Své pojmenování stavba získala díky svým věžím, které připomínají postavy tanečníků.
Na nároží Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí bylo od roku 1945 volné místo. Dům, který tu stál zničily  bomby amerických letadel, když si Američané spletli Prahu s Drážďany. Po definitivním odklizení trosek v roce 1960 se po celých třicet let za bývalého režimu dohadovalo co zde bude.

3) Pražský hrad

Na Pražském hradě je prostě úžasný výhled. A Starbucks.


4) ZOO

Kdo nenavštívil pražskou ZOO, jako by nebyl. Tedy alespoň dle mého názoru. Na to, aby jste si celou ZOO do posledního zvířete prošli byste potřebovali snad 24 hodin. Proto, když jsem tam byla naposled, jsem šla jen za zvířaty, které mám opravdu ráda a vynechala jsem takové ty pavilony, kde je různý hmyz a podobná havěť (omlouvám se milovníkům hmyzu). Bojový úkol - najdi slůně! 5) Náplavka

Na Náplavce jsem byla letos poprvé a tedy.. Čekala jsem víc.. Nevím, čim to bylo, že mě Náplavka zklamala.. Možná tím, že jsem tam byla v únoru? No každopádně někdy v létě se tam chci podívat znova! Někdy, až bude celá zalitá sluncem.

Tímto bych chtěla ukončit dnešní článek. Doufám, že se vám aspoň trochu líbil a že se někdy v budoucnu vydáte na mnou zmíněná místa.
Good luck in next days, Péťa! :)
2 komentáře:

 1. Já Prahu miluji. :3 U Lennonovi zdi jsem ještě nebyla. :D Jinak Prahu mám prošlou, ale spíše méně známá místa, protože u nich jsem vyrůstala. :D
  -crazyjull.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lennonova zeď je super :D jestli máš ráda takový to "pouliční umění" tak se tam běž určitě podívat :) když tam někdo hraje například na kytaru tak je tam úžasná atmosféra :)

   Vymazat